Príďte na Skalické dni! Aj Nietzsche tu bol!

Autor: Lukáš Tisoň | 13.9.2013 o 21:57 | (upravené 13.9.2013 o 23:02) Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1553x

Sú mestá, ktoré berú mestské oslavy vážne, iné veľmi vážne a potom je tu Skalica. Už len písať o nich si vyžaduje zvýšenú pozornosť, lebo každé slovo bude skúmané a súdené.

Skalické dniSkalické dnihttp://www.skalickedni.sk/fotogaleria.php?rok=40&kateg=37

Našťastie pre mňa, ja mám Skalické dni rád. Už na gymnáziu to bol dôvod tešiť sa na inak frustrujúci september. Keď vyšlo počasie bola veľká pohoda piknikovať na trávnikoch pred gymplom s tým probiotickým bielym čudom a tými, ktorých ste mali radi. Konzumácia burčiaku bola takmer rituálnym zážitkom, podeliť sa so svojou PETkou  povinnosť a radosť, lebo burčák, Skalica a september je takmer to isté.

Potom ste mohli blúdiť s celou partiou medzi stánkami s cigánskou, burčiakom, fajnovými rifľovými bundami, burčiakom, teplákmi adibass (klišé!), burčiakom a trdelníkmi. Partia sa zvykla zväčšovať o tých, ktorých ste stretli v dave a zmenšovať o tých, ktorí si museli odbehnúť do jedného z hotelov alebo reštaurácií, ktoré mali svoje hygienické zariadenia láskyplne chápavo a bezplatne sprístupnené pre všetkých.

Všetci sa mali na chvíľu nejako radšej, veď sme mali všetci sviatok alebo tak niečo. Predtým než to bolo cool, mohli ste prechádzať od pódia s ľudovými tancami k stagu plného milého slovenského popu (všetky svoje hriechy priznávam!) a ďalej do Orlovky na niečo fakt dobré.

No a najlepšie na tom je, že sa toho odvtedy zasa tak veľa nezmenilo. Rifle zoženiete ťažšie, (ale ak by ste veľmi chceli, dá sa) s teplákmi neviem, ale „burčák", trdelník, muzika a pohoda zostali. Možno Vás zaujíma Mig 21, Tina a Ego, možno Věra Špinarová a Bukasový masív, každopádne máme. Máme aj výstavy a múzeum, rotundu z 11. storočia, Jurkovičov Spolkový dom, rodný dom Žiga Pálffyho, Františka Krištofa Veselého aj  Národného futbalového štadióna. Je tu všeličo a vraj tu bol aj Samo Marec.

Tak príďte! Skalické dni 2013 sú 13. - 15. septembra.

A aby ste vedeli, že sme mešťania veselí, pridám príbeh ktorý napísal sám život. Dnes sa konalo slávnostné zastupiteľstvo a keď mal medzi nás poslancov a desiatky hostí prísť pán primátor ozvalo sa „Prosím povstaňte, prichádza primátor mesta" a z reproduktorov nezaznelo nič menšie ako Straussovo Also Sprach Zarathustra. Niekomu to pripomenulo Kubricka, niekomu Českú sodu, ja som si pozerajúc na prichádzajúceho otca mesta spomenul, že Nietzscheho veta, ktorú Strauss takto zhudobnil znie: „Hlásam vám nadčloveka. Človek je čosi, čo má byť prekonané." No môžte to tu nemilovať?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lučanský je na NAKA už hodiny, usvedčujú ho kajúcnici

Zadržali ho po tom, ako prišiel na dohodnutý výsluch.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Polovica štátnych akcioviek vymenila šéfov. Netransparentne

Najférovejšie vyberali na ministerstve hospodárstva.


Už ste čítali?