Otvorený list ministrovi školstva o základnej škole v Skalici

Autor: Lukáš Tisoň | 12.5.2013 o 15:47 | (upravené 14.9.2013 o 11:19) Karma článku: 14,87 | Prečítané:  3791x

Tlak Skaličanov zo začiatku roka spôsobil, že Základá škola Strážnická sa nepredala finančnej spoločnosti, ale zostala v ich vlastníctve. Vedenie mesta sa však opäť pokúša školu nenápadne predať, keď vyhlásilo súťaž na predaj "stavby súpisné číslo 1674".

ZŠ Strážnická, zdroj: http://3zsskalica.edupage.org/ZŠ Strážnická, zdroj: http://3zsskalica.edupage.org/http://3zsskalica.edupage.org/

V ponuke sa slovo "škola" nevyskytuje ani raz, čo len usvedčuje vedenie mesta zo snahy utajiť predaj školy pred Skaličanmi. Ponuka neobsahuje ani povinnosť zachovať účel budovy ako školy. Naopak, podľa podmienok bude môcť finančná spoločnosť budovu ďalej predať. Ako dôvod predaja uvádza primátor mesta snahu ochrániť investície do školy pred štátom. Rozhodol som sa preto položiť ministrovi školstva priamu otázku, či sú tvrdenia primátora pravdivé. Svoj otvorený list prikladám.

Vážený pán minister,

so znepokojením  sme sa dozvedeli, že dňa 10.5.2013 primátor mesta Skalica, Ing. Stanislav Chovanec, opätovne ponúkol na predaj budovu verejnej Základnej školy, Strážnická 1 v Skalici.

Ako dôvod predaja označil primátor Chovanec obavu zo straty finančných prostriedkov vložených mestom do rekonštrukcie školy. Podľa zápisnice z mestského zastupiteľstva zo dňa 14.03.2013 primátor doslova uviedol, že: „na základe rokovaní ZMOS-u sa predpokladá, že zriaďovateľom škôl bude štát a mesto o vložené finančné prostriedky na rekonštrukciu školy príde.".

Rovnako sa primátor vyjadril na mestskom zastupiteľstve dňa 23.1.2013, keď podľa zápisnice uviedol, že: „mal tušenie, že zriaďovateľom škôl sa opäť stane štát, tak ako je to uvedené v predloženom článku s ministrom školstva.", kde odkazoval na Vaše vyjadrenia vo veci racionalizácie školskej siete.

Vážený pán minister,

ako občan mesta Skalica a poslanec mestského zastupiteľstva v Skalici si Vás dovoľujem požiadať o odpoveď na nasledujúce otázky:

1. Sú pravdivé vyhlásenia primátora mesta Skalica, Ing. Stanislava Chovanca, o tom, že ak Skalica základnú školu nepredá, prídu Skaličania o investície do tejto základnej školy?

2. Pripravuje ministerstvo školstva zmeny v oblasti základných škôl, ktoré by mohli ohroziť alebo poškodiť záujmy detí navštevujúcich Základnú školu Strážnická 1, Skalica, ich rodičov alebo občanov mesta Skalica?

Ďakujem za Vašu odpoveď.

S pozdravom

Lukáš Tisoň

---------
Ak sa Vám článok páči, prosím, zdieľajte ho alebo podporte na vybrali.sme.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?